Press ESC to close

Jak pozbyć się obrzęku pod oczami

OBRZĘKI POD OCZAMI- JAK MOŻNA SIĘ ICH POZBYĆ

Obrzęki pod oczami może być efektem nadmiaru ilości płynu w tkankach. Przyczyny obrzęków pod oczami nie zawsze są jednoznaczne, mogą być objawem zmęczenia, niewyspania się lub alergii. Kobiety zazwyczaj próbują je zamaskować makijażem, tylko że nie zawsze on pomaga. Dobrym korektorem możemy zakryć zasinienie, tylko co z obrzękiem? W zależności od przyczyny obrzęk pod oczami może zniknąć wraz z upływem dnia, a czasami utrzymuje się przez cały dzień i może pojawiać się przez kilka kolejnych dni.
Zdarza się także, że worki i zasinienia pod oczami są genetyczne. Wtedy opuchlizna i zasinienie są spowodowane warunkami zewnętrznymi oraz stylem życie. Mogą się pojawić także ze względu na budowę naszej twarzy, szczególności okolicy pod oczami, jeśli mamy głęboką dolinę łez, zasinienia mogą być bardziej widoczne.
Obrzęk pod oczami może być skutkiem tego, że nasza dieta jest bogata w duże ilości soli, jeżeli tak, warto zadbać wtedy o naszą dietę.

JAK MOŻEMY ZLIKWIDOWAĆ OBRZĘK POD OCZAMI?

Zlikwidować obrzęk pod oczami może być łatwy lub trudny do zrobienia. Zależy od tego jak jest jego przyczyna.
Jeśli poprzedniej nocy się nie wyspaliśmy, jesteśmy tego świadomi i obrzęk czy zasinienie pod oczami nie pojawiają się regularnie, tylko sporadycznie, można w tym przypadku użyć lodu lub czegoś zimnego pod skórę pod oczy, przytrzymać i poczekać kilka sekund. Warto też zapoznać się z rollerami czy kremami pod oczami, które posiadają specjalne kółeczka, którymi można wykonać delikatny masaż wokół okolicy oczu. Pomoże to zmniejszyć obrzęk pod oczami oraz nawilżyć skórę pod oczami.
Jeśli obrzęk pod oczami jest inną przyczyną, warto spróbować czegoś innego niż lód. Oto kilka przyczyn i sposobów na pozbycie się obrzęku pod oczami
niehigieniczny tryb życia- palenie papierosów, spożywanie alkoholu czy brak snu niekorzystnie wpływają na wygląd naszej skóry. Skóra traci elastyczność i wygląda szaro i ziemiście. Warto w tym przypadku zadbać o siebie i skończyć z nałogiem
dieta- niedobór żelaza, witaminy K to też przyczyna obrzęku pod oczami. Należałoby w tym przypadku wzbogacić swoją dietę w produkty mięsne czy oleje roślinne
obrzęk może, powodować także nadmiar soli w naszej diecie, co skutkuje zatrzymaniem wody w organizmie
zmiany, które pojawiają się wraz z wiekiem- proces utraty elastyczności jest procesem naturalnym, i w tym przypadku, warto zapobiegać niż leczyć. Stosować krem pod oczy oraz pić dużo wody, aby nasz organizm być nawodniony od środka
zastój limfatyczny- jest to zbyt duże nagromadzenie się płynu limfatycznego w oczodołach. Nasza skóra jest delikatna wokół oczu, przez co taki płyn może łatwiej utrzymywać się w naszej skórze.
choroby- głównie nerek, tarczycy, układu krążenia, serca czy alergię
leki- głównie chodzi tu o leki rozszerzające naczynia krwionośne
słońce- osoby, które lubią spędzać czas na słońcu, mają skłonność do obrzęku i zasinień pod oczami.

DOMOWE SPOSOBY, JAKIMI MOŻNA ZREDUKOWAĆ OBRZĘK POD OCZAMI

Domowe sposoby mogą sprawdzić się tylko w takich przypadkach jak niewyspanie czy dieta, jeśli jednak na obrzęk pod oczami mają leki czy różnego rodzaju choroby, domowe sposoby na pozbycie się obrzęku pod oczami mogą w takich przypadkach nie pomóc. Należy też zaznaczyć, że warto spróbować zmienić swoją dietę czy styl życia oraz używać kremów pod oczy z naturalnymi składnikami, ponieważ domowe sposoby nie zawsze będą skuteczne.

Z domowych sposobów, by pozbyć się opuchlizny pod oczami, warto spróbować:

Zimny kompres taki jak lód zawinięty w materiał, zimną łyżeczkę czy nawet mrożonkę.
Zastosowanie zimnego kompresu pod okolicę pod oczami pomaga obkurczyć naczynia krwionośne w tej okolicy
kompres z torebek herbaty
po wypiciu herbaty (najlepiej zielonej), można wyjąć torebki z kubka, umieścić w lodówce na 20-30 minut, by się schłodziły, i nałożyć na okolice oczu. Pomaga to, ponieważ herbata zawiera kofeinę, która jest przeciwutleniaczem i dzięki temu zwiększa przepływ krwi, co pomoże na zasinienia i obrzęk pod oczami. Ponadto chroni przed promieniami UV jak i również spowalnia proces starzenia
krem pod oczy z retinolem- retinolu nie mogą stosować kobiety w ciąży, ani przyjmować dodatkowej witaminy A
Retinol pomaga uzupełnić niedobór kolagenu, który sprawia, że nasza skóra pozostaje elastyczna
dobrze dobrana pielęgnacja
oczyszczanie twarzy, demakijaż, kremy pod oczy jak i kremy na dzień z filtrami pomogą zapobiec powstawaniu sińców czy obrzęków pod oczami

FAQ

1. Co jeśli domowe sposoby na pozbycie się opuchlizny pod oczami nie pomogą?

Jeśli nie pomoże zimny kompres czy kompres z zielonej herbaty, warto zaopatrzyć się w dobry krem pod oczy- najlepiej z naturalnym składem- lub zmienić swoją pielęgnację na bardziej regenerującą i odżywczą. W przypadku gdy i to nie pomoże, skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem rodzinnym. Udzielą oni nam fachowej pomocy i pomogą zredukować obrzęk pod oczami.

2. Jaki krem pod oczy najlepiej wybrać?

Krem pod oczy powinien spełniać nasze wymagania, np. jeśli chcemy mieć dobrą bazę pod korektor lub zapobiec, czy zredukować zmarszczki czy linie mimiczne. Warto wybierać te kremy pod oczy, które mają w swoim składzie jak najwięcej składników naturalnych, ponieważ sprawią one, że nasza skóra będzie nawilżona, co zapobiega powstawaniu sińców i obrzęków pod oczami, oraz nasza skóra pod oczami będzie wyglądać promiennie.

3. Jakich składników szukać w kremach pod oczy?

Naturalnych, takich jak oleje z avokado, masło shea, witamin czy aktywnych kwasów hialuronowych. Nawilżą one naszą delikatną skórę pod oczami, sprawią, że będzie wyglądał na napiętą oraz wzmacniają barierę ochronną skóry pod oczami.